مصاحبه مدیرعامل اتحادیه مرکزی نظارت و هماهنگی با شبکه پات

در این مصاحبه مدیرعامل اتحادیه مرکزی نظارت و هماهنگی تعاونی های روستایی و کشاورزی ایران از برگزاری ۴۰ دوره آموزش تخصصی برای توانمندسازی شبکه تعاونیها خبر داد.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی نظارت و هماهنگی تعاونی های روستایی و کشاورزی ایران از برگزاری ۴۰ دوره آموزشی در سطح ملی برای تعاونی های بخش کشاورزی طی یکسال خبر داد.

به گزارش پات، بهرنگ رجبی مدیرعامل اتحادیه مرکزی نظارت و هماهنگی تعاونی های روستایی و کشاورزی ایران در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به شعار سالجاری«تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها» اظهار داشت: پیرو سیاست های ابلاغی امسال، اتحادیه مرکزی نظارت و هماهنگی در راستای مانع زدایی و رفع موانع، هماهنگی های لازم با دستگاه ها و نهادهای مرتبط جهت تسهیل امور شبکه تعاونی ها از جمله سازمان امور مالیاتی، بانک کشاورزی، اتاق تعاون و … وارد مذاکره و مکاتبات جدی شده تا بتوانیم بخش عمده ای از این مشکلات و موانع را رفع کنیم.

وی همچنین از مذاکره اتحادیه مرکزی نظارت و هماهنگی با بانک های عامل خبر داد و گفت: این مذاکرات در راستای ارائه تسهیلات کم بهره و ایجاد سرمایه در گردش برای بخش کشاورزی بوده است.

رجبی تصریح کرد: علاوه بر این ما به آسیب شناسی در بخش تعاونی ها اقدام کردیم و در این راستا، برای اعضای تشکل های مربوطه دوره های آموزشی برگزار می کنیم تا توانمند شوند.

این فعال بخش خصوصی اضافه کرد: در مقوله حسابرسی نیز تیم جدیدی را تشکیل و آموزش داده ایم تا به دقت به حسابرسی شبکه تعاونی ها اقدام کنند.

رجبی ادامه داد: ایجاد اتاق داوری با حضور قضات و وکلای مجرب و ماهر برای حل اختلافات درون شبکه از جمله دیگر اقدامات ما در سالجاری بوده که به این ترتیب مشکلات و چالش درون شبکه به بهترین نحو بررسی و حل می شود و شبکه تعاونی های کشور دچار حواشی نخواهند شد و اقدام مذکور منجر به کاهش هزینه ها نیز می شود.این اتحادیه با تشکیل پایگاه مشاوره رایگان جهت رفع و پاسخگویی اعضا شبکه در امور مالیاتی ، بیمه و حقوقی از موارد شاخص اجرایی قابل ذکر می باشد.

رجبی اضافه کرد: اتحادیه مرکزی نظارت و هماهنگی تعاونی های روستایی و کشاورزی ایران همچنین به عنوان دبیر شورای هماهنگی تعاونی ها نقش تعیین کننده ی میانت شبکه تعاونی ها و وزارت جهاد کشاورزی عمل ایفا می کند و مشکلات وچالش های شبکه و نهاده های ذی ربط را به مسئولان ذیصلاح انتقال می دهد و درجهت رفع آنها کوشش می کند.