مصاحبه مدیرعامل اتحادیه مرکزی نظارت و هماهنگی با کاج پرس در خصوص تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی مورد حمایت تعاونی‌ها و تشکل‌های کشاورزی

(۹۹/۳/۱۳)

مدیرعامل اتحادیه مرکزی نظارت و هماهنگی تعاونی های روستایی و کشاورزی ایران، از حمایت تعاونی ها و تشکل های کشاورزی از طرح تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی خبر داد.

به گزارش کاج پرس به نقل از پات، مهندس بهرنگ رجبی مدیر عامل اتحادیه مرکزی نظارت و هماهنگی تعاونی های روستایی و کشاورزی ایران ضمن تشکر و قدردانی از اعضا محترم کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی بخصوص رییس این کمیسیون گفت: از نکات برجسته این طرح سیاست قیمت گذاری بر اساس دخیل نمودن تمام عوامل تولید و کشاورزان و حذف دلالان و واسطه های غیر ضروری می باشد.

وی افزود: شفاف سازی اختیارات و مسئولیت های تمام نهادها و سازمان ها و تشکل هایی که در امر طرح امنیت غذایی و مانع زدایی تولیدات کشاورزی دخیل هستند تفکیک شده است و توان افزایی و ارتقا نقش تشکل های فراگیر کشاورزی جهت واگذاری وظایف تصدی گری انجام می شود.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی نظارت و هماهنگی، دخیل نمودن سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران به عنوان تنها سازمان تخصصی در حوزه تشکل های کشاورزی به عنوان مرجع صادرکننده مجوزهای تشکل های بخش تعاونی و صنفی اشاره کرد و افزود: این امر موجب وحدت رویه و فرماندهی متمرکز جهت حسن اجرای عملیات طرح امنیت غذایی و رفع موانع تولیدات کشاورزی می شود.

مهندس رجبی در پایان ضمن ابراز امیدواری جهت تایید طرح فوق در صحن علنی مجلس خاطر نشان کرد: شبکه تعاونی روستایی نیز پیشنهادات خود طی نامه رسمی خدمت دکتر قالیباف رئیس محترم مجلس شورای اسلامی و دکتر ساداتی نژاد رییس محترم کمیسیون کشاورزی تقدیم نموده است و آمادگی کامل تشکل ها جهت همکاری و تعامل و عملیاتی شدن طرح فوق الذکر را اعلام کرد.