بازدید میدانی از روند عملیات حسابرسی سالیانه در استان‌ها

(۹۹/۴/۲۶)

مدیر عامل اتحادیه مرکزی نظارت و هماهنگی تعاونی‌های روستایی و کشاورزی ایران از مراجعه حضوری به جهت بازدید میدانی از عملیات حسابرسی در استان‌ها خبرداد.

به گزارش پات، بهرنگ رجبی مدیر عامل اتحادیه مرکزی نظارت و هماهنگی تعاونیهای روستایی و کشاورزی ایران ضمن اعلام این خبر گفت: هدف از انجام این بازدیدها ضمن بررسی میدانی عملیات حسابرسی سالیانه در زمان مقرر در استان‌ها، افزایش کیفیت گزارشات، بهره‌مندی مدیران از خروجی گزارش و همچنین اتخاذ تصمیمات استراتژیک جهت رفع موانع و چالش های موجود است.

وی ضمن اشاره به مقوله آموزش افزود: در این زمینه بر اساس برنامه عملیاتی اتحادیه هر هفته با هماهنگی دفتر کل آموزش سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران دوره‌های تخصصی اجرا شده که این مهم براساس فرم‌های ارزشیابی آنلاین در سطح عالی و خیلی خوب بوده است.

رجبی در ادامه از ایجاد سامانه جامع آموزش براساس سیاستهای ابلاغی از طرف مدیر کل محترم آموزش در آینده نزدیک خبرداد.
مدیر عامل اتحادیه مرکزی نظارت و هماهنگی تعاونیهای روستایی و کشاورزی ایران با بیان این مطلب که اتاق داوری هم ضمن تفاهم نامه با وکلا و قضات مجرب که شناخت کافی از شبکه و تعاونیها دارند خواستار عزم راسخ از طرف شبکه تعاون روستایی جهت ارجاع پرونده های دعاوی و حل اختلاف هستند گفت: این امر ضمن کاهش هزینه، تسریع در احکام داوری را در پی خواهد داشت .

رجبی همچنین خاطر نشان کرد: برخی از پرونده ها در جلسات اولیه با کدخدا منشی و بدون صرف هزینه به توافق و تفاهم دوطرف دعوی انجامید که می‌توان گفت فلسفه اصلی داوری در اتحادیه پیروی از همین روال می‌باشد.

مدیر عامل اتحادیه مرکزی نظارت و هماهنگی تعاونیهای روستایی و کشاورزی ایران در خاتمه افزود: طرح جامع نظارت بر شبکه و محصولات کشاورزی پس از بررسی‌های اولیه به مهندس موسوی مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران تحویل داده شد که در جلسات پیش رو ضمن رفع ایرادات و ارائه پیشنهادات این طرح اجرایی خواهد شد.